Instagram Fotoğraf İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram uygulaması kullanıcılarının kişisel paylaşımlarını korumak için ve hukuki nedenler ile paylaşılan fotoğraflarda direkt bir şekilde kaydetme özelliği bulunmaz. Instagram fotoğraf indirme işlemi yapmak için fotoğraf üzerinde sağa tıkladığınızda fotoğrafı kaydetme özelliği bulunmaz. Bir dönem Instagram firmasının kullanıcılara ait fotoğraf, video ve hikaye paylaşımlarının indirilmesine izin vereceği gündeme geldi. Bu durum kullanıcılar tarafından oldukça tepki gördü ve alternatif uygulamalara talep olması ihtimali bile gündeme geldi. Bu yüzden Instagram fotoğraf indirme özelliğini direkt olarak ilk günden beri uygulamaya koymuyor.

Instagram fotoğraf indirme işlemi sadece kişisel paylaşımlarda değil, ticari ve meslek alanında da uygulanmıyor. Oysa insanlar işine yarayacağını düşündüğü bir görseli saklamak, fotoğrafın güzelliği için bile kaydetmek isteyebilir. Bu durumda Instagram fotoğraf indirme işlemi için alternatif yöntemler gündeme gelmeye başladı. Ekran görüntüsünü alarak daha sonra gerekli düzenlemeleri yapmak hem zahmetli hem de görüntü kalitesini düşürüyor. Bu durum da kullanıcıları alternatif yollar aramaya itiyor. Instagram fotoğraf indirme işlemi için yapabileceğiniz birkaç uygulama bulunuyor.

Instagram fotoğraf indirme işlemi için mobil ve masaüstü yöntemlerle bazı işlemler uygulanabilir. Her iki durumda da farklı yöntemler kullanmak gerekiyor. Bilgisayar tarayıcıları bu amaç için kurulan bazı web siteleri ile Instagram fotoğraf indirme işlemi yaptırabiliyor.

Bilgisayardan Instagram Fotoğraf İndirme

Bilgisayarınız üzerinden internet tarayıcılarınızın her biri için farklı yöntem bulunuyor. Google Chrome için bilgisayarınızın Instagram fotoğraf indirmek istediğiniz hesaba girmelisiniz. Söz konusu fotoğrafın profiline Google Chrome ile girip fotoğrafı büyük formda açın. Görsele sağ tıklayarak ögeyi denetleme seçeneğine tıklayın. Ekrana gelen görüntüde jpg ile sonlanan bir uzantıya yönlendirileceksiniz. Bu yöntemle açtığınız fotoğrafa sağ tıklayarak “ Resmi Farklı Kaydet” diyerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

BU YAZI İLGİNİ ÇEKEBİLİR  Instagram Çoklu Görüntülü Konuşma Nedir Nasıl Yapılır?

Mozilla Firefox Instagram fotoğraf indirme işlemi için fotoğrafı büyük halde açın. Fotoğrafa sağ tıklayarak Google Chrome tarayıcısından farklı olarak arka planı gösterme seçeneğine gireceksiniz. Açılan yeni sekmeyle görsel yeni bir pencerede açılacak. Böylece yeni çıkan fotoğraf üzerinde sağa tıklayarak “Resmi Farklı Kaydet” seçeneği aracılığıyla kaydetmeniz mümkündür.

Instagram fotoğraf indirme işlemi Internet Explorer üzerinden en pratik şekilde yapılır. Herhangi bir Instagram profilinde bulunan fotoğrafı açtıktan sonra sağa tıklayarak doğrudan “Arka Planı Farklı Kaydet” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayarak Instagram fotoğraf indirme işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil Yöntemle Instagram Fotoğrafı İndirme

Instagram fotoğraf indirme işlemi cep telefonu üzerinden de yapılabilir. Instagram uygulaması genel olarak kullanıcıların mobil yöntemlerle erişim sağladığı bir platformdur. Kullanıcılar akıllı telefonları ile günün her anında paylaşılan milyonlarca fotoğrafı kolayca takip edebilir. Ancak beğendiğiniz fotoğrafları bilgisayarda olduğu gibi cep telefonu ile indirme özelliği yoktur. Ancak cep telefonu üzerinden Instagram fotoğraf indirme işlemi fotoğrafların kaydedilmesine engel değil. Mobil cihazınınz üzerinden Instagram fotoğraf indirme işlemi yapmak için çeşitli uygulamalar hizmet veriyor. Bunun yanında mobil cihazınızla bağlanabileceğiniz Instagram fotoğraf indirme işlemi siteleri hizmet veriyor.

Instasave For Instagram

Bu uygulama sayesinde mobil cihazınızdan Instagram fotoğraf indirme işlemi yapabilirsiniz. Beğendiğiniz fotoğrafları yüksek kalitede ve orijinal boyutlarında indirebilirsiniz. Uygulama Android ve Iphone kullanıcıları için geliştirilmiştir. Uygulamayı cep telefonunuza kurarak telefonu açın. Daha sonra Instagram üzerinden kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi girin. Böylece Instagram sayfanız üzerinden bu uygulamaya erişim sağlayacaksınız. Daha sonra indirmek istediğiniz fotoğrafları açarak disket şeklinde olan ikona basarak indirme işlemini yapabilirsiniz. Instagram fotoğraf indirme işlemi hem mobil hem de bilgisayar üzerinden oldukça pratik yöntemlerdir.

Bir önceki yazımız olan IGTV Nedir, Nasıl Hesap Açılır ve Video Nasıl Yüklenir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir