Sosyal medyada getirdiği güncellemeler ile tüm rakipleriyle yoğun bir mücadeleye giren ve kendini birçok rakibine kanıtlayan, kullanıcılar tarafından son dönemde yoğun olarak tercih edilen Instagram uygulaması bir süre önce Direct uygulamasını ayrı bir uygulama olarak piyasaya sundu. Direct uygulaması mesajlaşma uygulaması olarak karşımıza çıktı. Bu uygulama da Instagram uygulaması gibi sürekli yeni özelliklerle kendini geliştiriyor. Son dönemde Instagram’ın bu uygulamasına Instagram çoklu görüntülü konuşma özelliği eklendi. Bu özelliğin ne olduğu ve nasıl kullanılacağı kullanılar tarafından oldukça merak edilen konuların başına oturdu. Instagram Direct uygulaması içinde Instagram çoklu görüntülü konuşma özelliği, dosyalar özelliği ve sesli arama desteği gibi birçok özellik geldi ya da gelecek. İOS ve Android işletim sistemine sahip birçok cihazda, Instagram çoklu görüntülü konuşma özelliğinde 4 kişiye kadar grup video sohbet araması yapmak mümkün hale geldi.

Çok yakın bir süre zarfında 1 milyar kullanıcıya ulaştığı haberini paylaşan Instagram  kullanıcıların uygulama içinde daha uzun süre vakit geçirmesi için birçok farklı uygulamayı devreye sokuyor. Instagram üzerinden hikayeler, mesajlaşma, canlı yayın ve IGTV özelliğinden sonra Instagram çoklu görüntülü konuşma özelliği de devreye girdi. Bu özellik sayesinden Instagram birçok sosyal medya deviyle her alanda yarıştığını ve kullanıcıların her ihtiyacına cevap vermek adına çalışma yaptığını ilan etmiş oldu. Bu tarz birçok yeniliği kullanan kullanıcılar Instagram çoklu görüntülü konuşma özelliği de dahil olduğunda Instagram uygulaması içinde oldukça yoğun bir vakit geçiriyor.

Son dönemde yapılan sosyal medya araştırmalarının verileri dikkate alındığında ortalama bir ABD kullanıcısı Eylül 2017 ayı içinde Instagram içinde 29 dakika geçirirken günümüzde bu süre 55 dakikaya çıkmış durumdadır. Bu durum da Facebook tarafından yayınlanana reklamlarında etkisi olduğu muhakkak. 2012 yılında sosyal medya devi Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alınan Instagram uygulaması, şuan ise 100 milyar dolar değeri yakalamış durumda.

Instagram Çoklu Görüntülü Konuşma Özelliği Kullanma

Instagram çoklu görüntülü konuşma özelliğinin öne çıkan yönlerinden biri de video aramayı küçültme yoluyla Instagram uygulamasında gezinebilmeniz. Böylece konuştuğunuz kişiyle berabermiş gibi sohbet edebilir ve Instagram üzerinde yaptığınız gezintinize devam edebilirisiniz.  Eğer Instagram çoklu görüntülü konuşma etkinliği sırasında davet almak istemiyorsanız aramaları sessize almanız da mümkün. Direct üzerinden mesajlaştığınız kişileri sohbet bölümünde bulunan video düğmesine basarak kolayca aramanız mümkündür. Şunu da unutmayın ki Instagram uygulamasında engellediğiniz kişiler sizi kesinlikle arayamaz.

Instagram çoklu görüntülü konuşma sırasında Instagram Direct uygulaması rakiplerine göre biraz geride kalmış durumda.  Instagram çoklu görüntülü konuşma özelliğinde 4 kişilik bir sohbet yapabilirsiniz. Ancak Snapchat 16 kişi, FaceTime 8 kişi, HouseParty 6 kişi ile sohbet imkanı tanıyor.

Instagram’ın İki Yeni Özelliği

Instagram çoklu görüntülü konuşma özelliğinden bahsetmişken Instagram uygulamasının yeni piyasaya  sürdüğü iki yeni uygulamadan da bahsedebiliriz. Bu özelliklerden birincisi keşfet bölümündeki segmantasyon ile alakalı. Artık keşfet sekmesinde yer alan başlıklar konulara göre ayrılıyor. Daha önce popüler içeriklerin önde olduğu bu sekmede, beğeneceğiniz videolar sekmesi ayrı olarak veriliyordu. Kullanıcılar Keşfet bölümünün üstünde dikey olarak yer alan Sanat, Güzellik, Spor gibi birçok konu odaklı kanalları görebiliyor. Bu kanallar arasında algoritmaya dayanan bir kişiselleştirme yer alıyor. “Sizin İçin” bölümü burada size hizmet veriyor. Sizin için bölümünde bulunan içerikler etkileşime girdiğiniz içeriklere göre belirleniyor.

Kategoriler arasında istediğiniz gibi geçiş yapabilirsiniz. Açılan kategorilerin altında çok kullanılan etiketler karşınıza geliyor. Eğer bir kategoriyi görmek istemiyorsanız sessize  alma şansınız bulunuyor. Tüm bu yeni tasarımlarda dikkate değer nokta, Hikayelerin keşfet sekmesinden çıkarılması. Ancak Instagram tarafından yapılan dönütler hikayelerin buraya geri geleceği yönünde.

Instagram çoklu görüntülü konuşma konuşmadan sonra kullanıcılara sunulan diğer bir özellik ise içerik ortakları tarafından tasarlanan kamera efektlerinin yayına alınmasıdır. Ariana Grande, BuzzFeed, Liz Kosh, Baby Ariel ve NBA  tarafından başlatılan proje ile bu kullanıcıları takip ediyorsanız hikayeler kamerasından onların efektlerini görebiliyorsunuz. Buna ek olarak bu efektleri kullanan arkadaşlarınızın hikayesinde bulunan dene tuşuna basarak da efektleri kullanabiliyorsunuz. Bu özellik sayesinde kullanıcılara kendi efektlerini kullanma yolu açılmış oldu. Instagram çoklu görüntülü konuşma özelliği gibi birçok özellik Instagram tarafından kullanıcılarla paylaşılmaya devam edecek gibi görünüyor.

Instagram 200 milyonun üzerinde bir kullanıcı kitlesine ulaşmış durumdadır. Kullanıcıların amaca takipçi sayısını arttırmaktır. Instagram takipçi arttırma işinin birçok yolu vardır. Genel olarak internet üzerinden size takipçi satabileceğini söyleyen kişilerle karşılaşabilirsiniz. Ancak buradan satın alacağınız takipçiler sahte hesaplar olabilir, buna oldukça dikkat etmelisiniz. Bunun yanında doğal yollardan, sizin paylaşımlarınıza ilgi duyan kişileri kazanabilirsiniz. Doğal yollar ile Instagram takipçi arttırma işini yapabilmeniz için birkaç yöntemi sizlere anlatacağız. Bu yöntemleri istikrarlı bir şekilde uygularsanız Instagram takipçi arttırma işinde başarılı olabilirsiniz.

Paylaşım Saatleriniz Önemlidir

Instagram üzerinde yapılan araştırmalar bu uygulamanın en yoğun olarak gündüz 13’ten 16’ya, akşam ise 20’den 22’ye kadar kullanıldığını ortaya koymuştur. Ancak bu durum kullanıcılara göre değişiklik gösterebilir. Instagram altyapısı henüz bir Facebook kadar gelişmediğinden takipçileriniz bazı paylaşımlarınızı kaçırabilir. Belirli saatlerde paylaşım yaptığınızda insanlar sizi o saatlerde bekleyecektir ve çevresine o saatte göstermek isteyecektir. Hatta bazı Instagram fenomenleri paylaşım yapmak adına telefonlarında özel alarm ve hatırlatmalar bile kuruyor. Sizler de Instagram takipçi arttırma adına belli saatlerde paylaşım yapabilirsiniz.

Paylaşım Düzeniniz Olsun ve Seçici Davranın

Düzenli paylaşım Instagram takipçi arttırma işlemlerinizde size yardımcı olacaktır. Sosyal medya hesaplarından güncel ve düzenli olarak paylaşım yapan kullanıcılar ilgi görür ve takip edilir. Düzenli paylaşımı her gün onlarca paylaşım olarak görmeyin. Sosyal medya hesaplarında yapılan en büyük hatalardan biri bir günde onlarca paylaşım yapmaktır. Bu durumdan takipçileriniz pek hoşlanmaz ve sıkılırlar. Her gün belirli aralıklarla 3 ya da 5 paylaşım yapmanız daha uzun süre takip edilmenizi sağlar. Mesela biri profilinize girdiğinde 400 fotoğrafa tek tek bakmak 40 fotoğrafı iyi inceleyebilir ve hesabınızı takip edebilir.

Çalıntıdan Kaçının ve Yaratıcı Olun

Instagram üzerinde en özel anlarınızı paylaşmanız amaçlanır. Yaratıcı olan profiller her zaman takipçilerin tercihidir. Instagram takipçi arttırma işlemi için yaratıcı olmak daha çok beğeni almanıza yardım eder. Hayal gücünüz ve bakış açınız ön plana çıktığında takipçiler tarafından farklılığınız hissedilecektir. Mesela bir kelebeği 1 metre öteden çekmek yerine kaçırmadan yaklaştığınız en yakın mesafeden ve kamera yaklaştırması ile çektiğinizde kelebeğin renkli kanatları takipçilerinizin çok ilgisini çekecektir. Kendi fotoğraflarınızı paylaşmaya ve Spam yapmamaya özen gösterin. Paylaştığınız içerik başka profillerde görülürse takipçileriniz sayfanızdan ayrılabilir.

Yorum Yapmaktan ve Beğenmekten Kaçmayın

Takip ettiğiniz kişilerin paylaşımlarını beğenin ve paylaşımlar hakkında kısa da olsa yorum yaparak karşı tarafı mutlu etmeye bakın. Bu şekilde yorum ve beğeniler karşılığını görmenize yardımcı olacaktır. Böylece başka sayfalarda boy gösterdiğinizde Instagram takipçi arttırma işini daha kolay yapabilirsiniz. Sizin yorumunuzu beğenen bir kullanıcı hesabınızı takip etmeye başlayabilir.

Farklı Uygulamalar Kullanın

Instagram takipçi arttırma adına çok farklı fotoğraf düzenleme araçlarını kullanın. Ancak bazen sadece Instagram uygulamaları yetersiz kalabilir. Mesela tek bir kara içinde birden fazla fotoğraf toplama işi, fotoğraf üzerine yazı yazma işi gibi işler daha Instagram uygulamaları arasında yer almaz. Farklı uygulamalar ile bu tarz işlemleri yaparak hesabınızda paylaşabilir ve Instagram takipçi arttırma işlemini yerine getirebilirsiniz. Bu tarz farklılıklar kullanıcıların ilgisini çeker ve profilinizi takip etmeye başlarlar.

Keşfet Özelliği Anahtarınız Olabilir

Instagram Keşfet özelliği ilk çıktığı zamanlarda sadece dünya genelinde anlık en çok beğeni alan fotoğrafları sunuyordu. Ancak yapılan değişiklikler sonucunda keşfet sekmesi tanıyabileceğiniz kişileri ve takip ettiğiniz kişilerle arkadaş olan kişilerin yaptığı etkileşimleri siz sunuyor. Keşfet özelliğiniz doğru kullanarak insanların sizin profilinize girmesini sağlayabilirsiniz.

Instagram uygulaması kullanıcılarının kişisel paylaşımlarını korumak için ve hukuki nedenler ile paylaşılan fotoğraflarda direkt bir şekilde kaydetme özelliği bulunmaz. Instagram fotoğraf indirme işlemi yapmak için fotoğraf üzerinde sağa tıkladığınızda fotoğrafı kaydetme özelliği bulunmaz. Bir dönem Instagram firmasının kullanıcılara ait fotoğraf, video ve hikaye paylaşımlarının indirilmesine izin vereceği gündeme geldi. Bu durum kullanıcılar tarafından oldukça tepki gördü ve alternatif uygulamalara talep olması ihtimali bile gündeme geldi. Bu yüzden Instagram fotoğraf indirme özelliğini direkt olarak ilk günden beri uygulamaya koymuyor.

Instagram fotoğraf indirme işlemi sadece kişisel paylaşımlarda değil, ticari ve meslek alanında da uygulanmıyor. Oysa insanlar işine yarayacağını düşündüğü bir görseli saklamak, fotoğrafın güzelliği için bile kaydetmek isteyebilir. Bu durumda Instagram fotoğraf indirme işlemi için alternatif yöntemler gündeme gelmeye başladı. Ekran görüntüsünü alarak daha sonra gerekli düzenlemeleri yapmak hem zahmetli hem de görüntü kalitesini düşürüyor. Bu durum da kullanıcıları alternatif yollar aramaya itiyor. Instagram fotoğraf indirme işlemi için yapabileceğiniz birkaç uygulama bulunuyor.

Instagram fotoğraf indirme işlemi için mobil ve masaüstü yöntemlerle bazı işlemler uygulanabilir. Her iki durumda da farklı yöntemler kullanmak gerekiyor. Bilgisayar tarayıcıları bu amaç için kurulan bazı web siteleri ile Instagram fotoğraf indirme işlemi yaptırabiliyor.

Bilgisayardan Instagram Fotoğraf İndirme

Bilgisayarınız üzerinden internet tarayıcılarınızın her biri için farklı yöntem bulunuyor. Google Chrome için bilgisayarınızın Instagram fotoğraf indirmek istediğiniz hesaba girmelisiniz. Söz konusu fotoğrafın profiline Google Chrome ile girip fotoğrafı büyük formda açın. Görsele sağ tıklayarak ögeyi denetleme seçeneğine tıklayın. Ekrana gelen görüntüde jpg ile sonlanan bir uzantıya yönlendirileceksiniz. Bu yöntemle açtığınız fotoğrafa sağ tıklayarak “ Resmi Farklı Kaydet” diyerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Mozilla Firefox Instagram fotoğraf indirme işlemi için fotoğrafı büyük halde açın. Fotoğrafa sağ tıklayarak Google Chrome tarayıcısından farklı olarak arka planı gösterme seçeneğine gireceksiniz. Açılan yeni sekmeyle görsel yeni bir pencerede açılacak. Böylece yeni çıkan fotoğraf üzerinde sağa tıklayarak “Resmi Farklı Kaydet” seçeneği aracılığıyla kaydetmeniz mümkündür.

Instagram fotoğraf indirme işlemi Internet Explorer üzerinden en pratik şekilde yapılır. Herhangi bir Instagram profilinde bulunan fotoğrafı açtıktan sonra sağa tıklayarak doğrudan “Arka Planı Farklı Kaydet” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayarak Instagram fotoğraf indirme işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil Yöntemle Instagram Fotoğrafı İndirme

Instagram fotoğraf indirme işlemi cep telefonu üzerinden de yapılabilir. Instagram uygulaması genel olarak kullanıcıların mobil yöntemlerle erişim sağladığı bir platformdur. Kullanıcılar akıllı telefonları ile günün her anında paylaşılan milyonlarca fotoğrafı kolayca takip edebilir. Ancak beğendiğiniz fotoğrafları bilgisayarda olduğu gibi cep telefonu ile indirme özelliği yoktur. Ancak cep telefonu üzerinden Instagram fotoğraf indirme işlemi fotoğrafların kaydedilmesine engel değil. Mobil cihazınınz üzerinden Instagram fotoğraf indirme işlemi yapmak için çeşitli uygulamalar hizmet veriyor. Bunun yanında mobil cihazınızla bağlanabileceğiniz Instagram fotoğraf indirme işlemi siteleri hizmet veriyor.

Instasave For Instagram

Bu uygulama sayesinde mobil cihazınızdan Instagram fotoğraf indirme işlemi yapabilirsiniz. Beğendiğiniz fotoğrafları yüksek kalitede ve orijinal boyutlarında indirebilirsiniz. Uygulama Android ve Iphone kullanıcıları için geliştirilmiştir. Uygulamayı cep telefonunuza kurarak telefonu açın. Daha sonra Instagram üzerinden kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi girin. Böylece Instagram sayfanız üzerinden bu uygulamaya erişim sağlayacaksınız. Daha sonra indirmek istediğiniz fotoğrafları açarak disket şeklinde olan ikona basarak indirme işlemini yapabilirsiniz. Instagram fotoğraf indirme işlemi hem mobil hem de bilgisayar üzerinden oldukça pratik yöntemlerdir.

IGTV kullanıcıların 1 saate kadar sürebilecek dikey videolar izleyebileceği ya da paylaşabileceği bir uygulamadır. IGTV insanlar arasında daha anlamlı bağlantıların kurulması hedefler. Bu özelliği ile de diğer mobil video deneyimlerinden ayrı bir yeri vardır. IGTV ile popüler video uygulaması Youtube arasında oldukça keskin farklar vardır. Ancak internet otoriteleri, bu uygulamanın geliştirilerek Youtube uygulamasına kafa tutacağını düşünüyor. IGTV uygulamasının ana çıkış noktalarından biri ise insanların televizyon karşısında daha kısa, telefon başında ise daha uzun süre vakit geçirmeye başlamasıdır.

IGTV Instagram bünyesinde ortaya çıkan uygulamalardan biridir. Instagram her alanda kendini geliştirerek oldukça kalabalık bir kitle oluşturan bir platformdur. Hikaye özelliğinden sonra kullanıcılardan bu sürenin uzatılmasına yönelik birçok talep geldi.  IGTV özelliğinin gelmesiyle kullanıcıların Instagram üzerinden geçirdikleri süre oldukça artış gösterdi. Instagram platformu getirdiği ve getirmeye devam ettiği birçok özellik sayesinden farklı alanlardaki rakipleriyle rekabete daha uzun süre devam edecek gibi gözüküyor.

IGTV Genel Özellikleri

  • IGTV özelliğini bir televizyona benzetebilirsiniz.
  • İzleme işleminiz daha önce kaldığınız yerden devam edecek şekilde kullanılır.
  • Bu sayede tüm Instagram takipçileri hesaplarına uzun videolar yükleyebilir.
  • Kullanıcı kitlesinin daha aktif olmasını sağlayan bir özelliktir.
  • Hazırlanan içeriklerden gelen dönütler Youtube platformunda olduğu gibi gelen videoların kalite oranının gittikçe arttığını göstermiştir.
  • Instagram IGTV özelliğinde yakın zamanda Youtube video kalitesini yakalayacaktır.

IGTV Üyeliği Nasıl Açılır?

Instagram kullanıcısı olan herkes doğal olarak bir IGTV kullanıcısıdır. Bu yüzden IGTV uygulamasını açtığınızda devam et seçeneği size sunulacaktır. Ancak siz Instagram hesabınız devam etmek istemeyebilirsiniz. Farklı bir hesap oluşturarak da IGTV uygulamasına girebilirsiniz.

IGTV uygulamasına girdikten sonra karşınıza dört farklı sekme çıkacaktır:

  • Uygulamanın beğeneceğinizi düşündüğü videoların sunulduğu senin için sekmesi,
  • Takip ettiğiniz kullanıcıların gönderilerini görebildiğiniz takip ettiklerin sekmesi,
  • İlgi alanınız dikkate alınarak popüler içeriklerin görüntülendiği popüler sekmesi,
  • Yarım bıraktığınız videoları kaldığınız yerden izlemenizi sağlayacak devam et sekmesi.

Sekmelerinizi aşağı kaydırdığınız zaman ekranın altında videoları ileri ya da geri sarabilirsiniz. Ayrıca videoları beğenip yorum yapabilir ve arkadaşlarınıza göndereceğiniz araçları kullanabilirsiniz. Ekranı aşağıdan yukarı kaydırdığınızda ise sekmeler otomatik olarak geri gelecektir. Ekrana bir kez dokunursanız tüm araçlar kaybolacaktır. Uygulamanın arka planında ise videolar otomatik şekilde oynatılır. Ancak arkada oynayan videoların sesi varsayılan olarak kapalıdır.

IGTV Üzerinden Nasıl Video Yüklenir?

IGTV uygulamasında sadece bir kullanıcı değil aynı anda bir içerik üreticisi de olabilirsiniz. İçerik üretebilmek içn IGTV kanalı oluşturmanız gerekir. Bu kanalı oluşturma işlemi son derece basit bir işlemdir. IGTV sekmeleri üzerinde bulunan profil resminize tıkladığınızda gelen ekrandan ileri seçeneğini seçmelisiniz. Daha sonra karşınıza gelen kanal oluşturma seçeneğini seçtiğinizde kanalınız otomatik olarak oluşturulacaktır. Bu işlem sonunda artık bir IGTV kanalı sahibisiniz demektir. Ekranın sağ ortasında bulunan + simgesine dokunduğunuzda videolarınızı kanalınıza yükleyebilirsiniz.

Ancak IGTV özelliğine video yüklerden dikkat etmeniz gereken bazı kurallar mevcuttur. İlk aşamada bilmeniz gereken IGTV uygulamasının videoları yalnızca dikey olarak desteklediğidir. Bu yüzden yatay olarak çektiğiniz videolar IGTV tarafından düzeltilmez ve yan olarak kalır. IGTV, herhangi bir video çekim özelliğine sahip değildir. Sadece daha önce çektiğiniz ve montaj işlemini yürüttüğünüz videolarınızı galerinizden seçerek IGTV uygulamasına yükleyebilirsiniz. IGTV yeni özellikler geldikçe adından daha çok söz ettirecektir. Kullanıcılar IGTV üzerinden içerik paylaşımı yaparak takipçilerini oluşturabilir ya da markalarını büyütmek adına video paylaşımı yapabilirler.

Sosyal medya yakın bir zamandır hayatımızda olsa da vazgeçilmezler listemizde ilk sıralara doğru hızlı bir yükseliş içerisine girdi. Çoğu kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılarak, çoğu kişinin çoğu zamanında kullandığı olan Instagram platformundan, aynı durumdan ötürü şikayetçi olan kitle de mevcuttur. Instagram hesap dondurma işlemleri de bu aşamada gerçekleşebilmekte olup; kişilerin memnun kalmamaktan dolayı kullanmak istememe ve zaman kaybı olarak görmesi sonrasında ortaya çıkabilmektedir. Aynı zamanda da Instagram hesap dondurma faaliyetleri aşamasında kullanıcıların isteklerinin karşılanmaması durumu da görülerek, cazip olarak görülmeyen özelliklerinden ötürü de dondurma işlemlerinin hayata geçmesi durumu da görülebilmekte olan bir durum olarak ifade edilebilmektedir.

Instagram Hesap Dondurma

Instagram profiline sahip olan kişilerin hesap silme yerine hesap dondurma faaliyetleri içerisinde olması daha da tavsiye edilen bir gelişme olarak ifade edilmektedir. Instagram hesap dondurma işlemini gerçekleştirmeniz halinde isterseniz hesaplarınıza yeniden giriş yaparak kullanma imkanını elde edebiliyorsunuz. Instagram dondurma işlemi sonrasında var olan hesaplarınızı teklrar aktifleştirdiğiniz anlarda ise herhangi bir veri kaybıyla karşı karşıya da kalmıyorsunuz.   Ancak bu dondurma işlemleri sonrasında tekrar profillerinizi devreye sokmanız halinde 1 hafta beklemeniz gerekiyor. Tekrar dondurma işlemini faaliyete koyma amacı güdüyorsanız konulan kurallar gereği bu bekleme işlemini gerçekleştirdikten sonra var olan sosyal medya hesabınızı dondurma faaliyeti içerisinde de gerçekleştirmeniz söz konusu olabilmektedir.

Instagram içerisinde hesap dondurma faaliyetlerini mobil cihazlarda var olan uygulamalardan gerçekleştiremiyorsunuz. Instagram hesap dondurma işlemleri sadece tarayıcı üzerinden gerçekleşerek sonuç veren bir eylem olarak görülmektedir. Gerek kişisel bilgisayarlardan gerekse de mobil cihazlardan yararlanarak, herhangi bir tarayıcı üzerinden Instagram hesabına giriş yapmak bu işlemi gerçekleştirmenin başlangıç aşaması olarak kabul edilmektedir. Instagram hesap dondurma faaliyetlerini site içerisinde yer alan yönlendirmeleri izleyerek sonuçlandırmanız da mümkün olan bir durum olarak ifade edilmektedir. Buna bağlı olarak da Instagram kullanıcılarının istenilen verimlilikte profillerini kullanabilmeleri ya da bu profillerden vazgeçerek sosyal medya yaşamlarını sonlandırmaları söz konusu olabilmektedir. Instagram içerisinde yer almak istemeyen sosyal medya kullanıcılarının bu tip sonuçlara ulaşmaları da son derecede basit olarak değerlendirilmektedir.

Instagram Hesap Dondurma Ne İşe Yarar?

Instagram içerisinde yer almaktan sıkılarak, kendini devre dışı bırakmayı amaçlayan kullanıcıların en uygun ulaşacakları sonuç, Instagram hesap dondurma olarak ifade edilmektedir. Instagram hesap dondurma faaliyetleri ile kendilerini bu sanal alemin dışarısında bırakmak kullanıcıların tercihlerine bırakılmış olan bir gelişme olarak adlandırılmaktadır. Buna bağlı olarak da Instagram dondurma işlemi sık sık kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Instagram hesabı dondurulan kişilere herhangi bir biçimde ulaşılması ve var olan profil sayfasının görüntülenmesi mümkün olarak ifade edilmemektedir. Sadece hesabı donduran üyelerin tekrardan giriş yapmaları halinde üyeleri aktiflik kazanarak, eskisi gibi işlevsel bir konumda yer alabilecektir.

Instagram içerisinde var olan tüm uygulamalardan feragat ederek, takip ettiği kişilerin hikayelerinden ve paylaşmış oldukları resimlerden uzak kalma deneyimini yaşamak isteyen kullanıcıların Instagram hesap kapatma faaliyeti içerisinde yer almaları söz konusudur. Instagram sitesinden gerçekleştirilecek olan Instagram dondurma faaliyetleri sadece Google Chrome, Mozilla Firefox ve Safari gibi tarayıcılardan da kullanılarak, sadece bu biçimde gerçekleştirilebilmektedir. Instagram hesap dondurma faaliyetleri içerisinde yer alacak olan kullanıcıların sosyal medyadan istedikleri kadar uzak kalmaları da söz konusu olan bir gelişme olarak tanımlanmaktadır. Böylelikle de her kullanıcının bu tip istekleri de söz konusu sosyal medya uygulaması içerisinde an be an görülebilecek türde bir durumdur.

İnstagram Takipçi Satın Alma İşlemi

Son zamanlarda popülerlik yarışının artmaya başlaması ile birlikte sosyal mecralarda kişilerin nasıl bir izlenim bırakacakları ön plana çıkmaya başladı. Sosyal medyalarda oluşturulan kişilikler gerçek yaşantıda kesinlikle olumlu etkiler bıraktığını bütün sosyal medya kullanıcıları söylüyor. Popüler olabilmek adına çeşitli takipçi kasma yöntemleri instagram kullanıcıları tarafından büyük bir rağbet görüyor. İnstagramtakipciarttirma.net sitesi ile birlikte artık bu işlemleri doğru yapan bir site ile tanışabilme olanağına sahipsiniz. Bu hizmetleri doğru bir şekilde  yapmayan siteler yüzünden ilerleyen dönemlerde takipçi olarak gönderilen hesapların kendi oluşturdukları botlar olmasından dolayı bir süre sonra ne yazık ki yavaş yavaş takipçiler azalabiliyor. Ancak buna olanak vermemek için elimizden gelenin en iyisini yapıyor ve müşterilerimizin memnun kalmaları için en kaliteli hizmeti veren lider firma olarak hizmetlerimizi sürdürüyoruz.

İnstagramtakipciarttirma.net ile birlikte 200, 500, 1000, 3000 ve 5000 takipçi satın alma işlemi yapabilirsiniz. Takipçi olarak gönderilen bu hesaplar ile birlikte bireysel kullanımlarda artık daha popüler olabilirsiniz. Bu sayede çevrenizde genel olarak tanınan biri olacak ve insanlar tarafından sevilen bir kişiliğe sahip olacaksınız. Popülerlik ile beraberinde artık çeşitli reklamlar ile birlikte para kazanmaya da başlayabilirsiniz. Peki, işletmelerin instagram takipçi satın alması mantıklı mıdır? Elbetteki firmaların artık sosyal mecralarda baş gösteren rekabet üzerine geri kalmış olmaları kısa vadede bir zarar vermeyecek bile olsa uzun vadede kesinlikle büyük bir reklam kaybı olacaktır.

 

İşletmeler İçin İnstagram Takipçi Satın Almak

İşletmelerin takipçi kasmaları kaçınılmaz bir hal almaya başladı. Sosyal medyada isim yapmış diğer firmalara ulaşabilmek adına instagram takipçi kazanma yollarına başvurmanız gerekiyor. Kesin sonuç elde etmek mümkün mü? Bu anlamda net bir yönlendirme yapılamaz. Ancak yinede doğal kaynaklar ile bir işletme hesabı açıp takipçi kasmak imkansız gibi bir şey. Bu yüzden sitemizden rahatlıkla takipçi satın alabilirsiniz. İşlemlerinizin güvenliği açısından kredi kartı ödeme yöntemi veya havale/EFT yöntemlerinden faydalanabilirsiniz. Bu yöntemler ile birlikte işlemlerinizi daha büyük bir güvence altına alarak bilgilerinizin bütün gizlilik koşullarıyla takipçileriniz tarafınıza gönderilecektir. Bu işlemleri yaparken kesinlikle bilgilerinizin gerçek olması gerekmektedir. Kredi kartı işlemlerinde eğer ki eksik veya yanlış bilgi girilirse işlem tamamlanamaz. Bu yüzden bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir biçimde girmeniz önemle rica olunur.

İnstagram Takipçi Hileleri Güvenilir Mi?

İnstagram üzerinden böyle bir trafiğin sağlandığını bilen bazı kişiler tarafından ücretsiz takipçi dağıtımı gerçekleştiriliyor. Ancak bu dağıtımlar doğru bir şekilde yapılsa da bilgilerinizin güvenliği açısından endişe duymakta haklısınız. Çünkü İnstagram takipçi hileleri dağıtan bazı siteler ne yazık ki bu işi bazı kişisel bilgiler ve sadece para kazanmak amacıyla gerçekleştiriyorlar. Gerçekleşen bu süreçte sitelerin bilgileriniz ile birlikte her türlü işlemi yapabilmesini onayladığınız için siteler zaman içerisinde sizlerinde başka hesapları otomatik olarak takip etmelerine olanak veriyor. Doğal olarak buda ilerleyen süreçte önlem alınmadığı takdirde hesaplarınızı kontrol altında tutamama nedeniniz olacaktır. Bu yüzden takipçi hileleri kullanırken genel olarak daha güvenilir firmaları denemenizde fayda göreceksiniz. Sitemizden ücretsiz olarak deneme sürümünü kullanabilir ve güvenilir olmayan siteler ile aramızdaki büyük farkı anlayabilirsiniz.