Instagram 200 milyonun üzerinde bir kullanıcı kitlesine ulaşmış durumdadır. Kullanıcıların amaca takipçi sayısını arttırmaktır. Instagram takipçi arttırma işinin birçok yolu vardır. Genel olarak internet üzerinden size takipçi satabileceğini söyleyen kişilerle karşılaşabilirsiniz. Ancak buradan satın alacağınız takipçiler sahte hesaplar olabilir, buna oldukça dikkat etmelisiniz. Bunun yanında doğal yollardan, sizin paylaşımlarınıza ilgi duyan kişileri kazanabilirsiniz. Doğal yollar ile Instagram takipçi arttırma işini yapabilmeniz için birkaç yöntemi sizlere anlatacağız. Bu yöntemleri istikrarlı bir şekilde uygularsanız Instagram takipçi arttırma işinde başarılı olabilirsiniz.

Paylaşım Saatleriniz Önemlidir

Instagram üzerinde yapılan araştırmalar bu uygulamanın en yoğun olarak gündüz 13’ten 16’ya, akşam ise 20’den 22’ye kadar kullanıldığını ortaya koymuştur. Ancak bu durum kullanıcılara göre değişiklik gösterebilir. Instagram altyapısı henüz bir Facebook kadar gelişmediğinden takipçileriniz bazı paylaşımlarınızı kaçırabilir. Belirli saatlerde paylaşım yaptığınızda insanlar sizi o saatlerde bekleyecektir ve çevresine o saatte göstermek isteyecektir. Hatta bazı Instagram fenomenleri paylaşım yapmak adına telefonlarında özel alarm ve hatırlatmalar bile kuruyor. Sizler de Instagram takipçi arttırma adına belli saatlerde paylaşım yapabilirsiniz.

Paylaşım Düzeniniz Olsun ve Seçici Davranın

Düzenli paylaşım Instagram takipçi arttırma işlemlerinizde size yardımcı olacaktır. Sosyal medya hesaplarından güncel ve düzenli olarak paylaşım yapan kullanıcılar ilgi görür ve takip edilir. Düzenli paylaşımı her gün onlarca paylaşım olarak görmeyin. Sosyal medya hesaplarında yapılan en büyük hatalardan biri bir günde onlarca paylaşım yapmaktır. Bu durumdan takipçileriniz pek hoşlanmaz ve sıkılırlar. Her gün belirli aralıklarla 3 ya da 5 paylaşım yapmanız daha uzun süre takip edilmenizi sağlar. Mesela biri profilinize girdiğinde 400 fotoğrafa tek tek bakmak 40 fotoğrafı iyi inceleyebilir ve hesabınızı takip edebilir.

Çalıntıdan Kaçının ve Yaratıcı Olun

Instagram üzerinde en özel anlarınızı paylaşmanız amaçlanır. Yaratıcı olan profiller her zaman takipçilerin tercihidir. Instagram takipçi arttırma işlemi için yaratıcı olmak daha çok beğeni almanıza yardım eder. Hayal gücünüz ve bakış açınız ön plana çıktığında takipçiler tarafından farklılığınız hissedilecektir. Mesela bir kelebeği 1 metre öteden çekmek yerine kaçırmadan yaklaştığınız en yakın mesafeden ve kamera yaklaştırması ile çektiğinizde kelebeğin renkli kanatları takipçilerinizin çok ilgisini çekecektir. Kendi fotoğraflarınızı paylaşmaya ve Spam yapmamaya özen gösterin. Paylaştığınız içerik başka profillerde görülürse takipçileriniz sayfanızdan ayrılabilir.

Yorum Yapmaktan ve Beğenmekten Kaçmayın

Takip ettiğiniz kişilerin paylaşımlarını beğenin ve paylaşımlar hakkında kısa da olsa yorum yaparak karşı tarafı mutlu etmeye bakın. Bu şekilde yorum ve beğeniler karşılığını görmenize yardımcı olacaktır. Böylece başka sayfalarda boy gösterdiğinizde Instagram takipçi arttırma işini daha kolay yapabilirsiniz. Sizin yorumunuzu beğenen bir kullanıcı hesabınızı takip etmeye başlayabilir.

Farklı Uygulamalar Kullanın

Instagram takipçi arttırma adına çok farklı fotoğraf düzenleme araçlarını kullanın. Ancak bazen sadece Instagram uygulamaları yetersiz kalabilir. Mesela tek bir kara içinde birden fazla fotoğraf toplama işi, fotoğraf üzerine yazı yazma işi gibi işler daha Instagram uygulamaları arasında yer almaz. Farklı uygulamalar ile bu tarz işlemleri yaparak hesabınızda paylaşabilir ve Instagram takipçi arttırma işlemini yerine getirebilirsiniz. Bu tarz farklılıklar kullanıcıların ilgisini çeker ve profilinizi takip etmeye başlarlar.

Keşfet Özelliği Anahtarınız Olabilir

Instagram Keşfet özelliği ilk çıktığı zamanlarda sadece dünya genelinde anlık en çok beğeni alan fotoğrafları sunuyordu. Ancak yapılan değişiklikler sonucunda keşfet sekmesi tanıyabileceğiniz kişileri ve takip ettiğiniz kişilerle arkadaş olan kişilerin yaptığı etkileşimleri siz sunuyor. Keşfet özelliğiniz doğru kullanarak insanların sizin profilinize girmesini sağlayabilirsiniz.